Αναλυτικά όλα τα ονόματα

Από το ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας ανακοινώνονται οι αποσπάσεις – τοποθετήσεις των εκπ/κών  κλάδων ΠΕ 70, ΠΕ60, ΠΕ11, ΠΕ06 σε λειτουργικά κενά σχολικών μονάδων της ΠΕ Καρδίτσας για το σχολικό έτος 2012-2013.
Παρακαλούνται οι εκπ/κοί όλων των κλάδων να αναλάβουν υπηρεσία την Δευτέρα 10-09-2012 στις νέες τους θέσεις.

 

ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ ΕΚΠ/ΚΟΙ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ70
Παλούκης Σωτήριος  από διάθεση στο 2ο 12/θ Δ.Σ. Σοφάδων.
Ακρίβος Λάμπρος από διάθεση στο 9ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Κοτρώτσος Γεώργιος από διάθεση στο 12ο 6/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Παπαδημητρίου Ευανθία από διάθεση στο 9ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Κουτσιάς Βασίλειος από διάθεση στο 10ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Κωνσταντίνου Γεώργιος από διάθεση στο 6ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Τσιούτσιου Καλλισθένη από διάθεση στο 14ο 10/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Τασιάς Ιωάννης από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Αγίου Θεοδώρου.
Γκουσιάρη Πολυτίμη από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Μητρόπολης.
Πυργαντή Αγορίτσα από διάθεση στο 6ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Γκανιάτσα Όλγα από διάθεση στο 5ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Βερβέρας Νικόλαος από διάθεση στο 5ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Γούλα Φωτεινή από διάθεση στο 18ο 9/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Σακκά Νόνη από διάθεση στο 12ο 6/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Μερεντίτη Κωνσταντία από διάθεση στο 5ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Ζάχου Ευαγγελία από διάθεση στο 5ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Στεργιούλης Στέργιος από διάθεση στο Δ.Σ. Βατσουνιάς.
Ντάκος Νικόλαος από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Ματαράγκας.
Φαντέλας Ευάγγελος από διάθεση στο 14ο 10/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Ντανόπουλος Δημήτριος από διάθεση στο 6ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Λάιος Θωμάς από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Ματαράγκας.
Λάππας Απόστολος από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Ματαράγκας.
Τσιάκου Φανή από διάθεση στο 5ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Γιαννουσά Ελένη από διάθεση στο 1ο 12/θ Δ.Σ Καρδίτσας.
Μάνταλος Αθανάσιος από διάθεση στο 5ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Λιάσκου Μαρία από διάθεση στο 2ο 6/θ Δ.Σ .Μουζακίου.
Κουτρουμάνος Δημήτριος από διάθεση στο 1ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Παπαευθυμίου Στεφανία από διάθεση στο 3ο 6/θ Δ.Σ. Παλαμά.
Παπαγιάννης Αθανάσιος από διάθεση στο 14ο 10/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Καρατάσιος Ιωάννης από διάθεση στο 7ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Μητσογιάννης Φώτιος από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Αρτεσιανού.
Παπαδάκη Ανδρονίκη από διάθεση στο 2ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Μανώλη Ιωάννα από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Σταυρού.
Αντωνάκη Παρασκευή από διάθεση στο 2ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Μπάγκος Γεώργιος από διάθεση στο 7ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Λάππας Βασίλειος από διάθεση στο 13ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Πυργαντή Κρυστάλλω από διάθεση στο 3ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Καφαντάρη Αγλαΐα από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Αρτεσιανού.
Λάππα Ελένη από διάθεση στο 8ο 11/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Χασιώτη Αρετή από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Ματαράγκας.
Τσουμάνη Μαρία από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Αγναντερού.
Σιώκος Γεώργιος από 6/θ Δ.Σ. Αγίου Θεοδώρου στο 1/θ Δ.Σ. Μεσενικόλα.
Ντελής Ιωάννης από 6/θ Δ.Σ. Ματαράγκας στη διάθεση της Δ/Θμιας Εκπ/σης Καρδίτσας (Ε.Κ.Φ.Ε).
Στατήρας Ευθύμιος από 8ο 11/θ Δ.Σ. Καρδίτσας στο 9ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Λιάτσου Μαρία από 6/θ Δ.Σ. Καλλιφωνίου στο 8ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Σβάρνας Ιωάννης στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ για κάλυψη διδακτικών αναγκών.

ΕΚΠ/ΚΟΙ  ΠΕ70 ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΥΣΠΕ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΑΙΤΙΑ
Οικονόμου Μιλτιάδης από διάθεση στο 4ο 10/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Παναγιώτου Αναστάσιος από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Αρτεσιανού.
Πανταζή Παρασκευή από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Αρτεσιανού.
Πάνος Νικόλαος από διάθεση στο 1ο 6/θ Δ.Σ. Μουζακίου.
Τσάβαλος Αναστάσιος από διάθεση στο 13ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Ρίζου Ελένη –Ζωή από διάθεση στο 3ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Πλακιάς Θωμάς από διάθεση στο 2ο 6/θ Δ.Σ. Παλαμά.
Μπαλακώστα Αριστέα από διάθεση στο 8ο 11/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.

ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΟΙ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ70 ΣΤΟ ΠΥΣΠΕ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Μπερνάρα Παναγιώτα από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Μαγούλας.
Κατεμής Κων/νος από διάθεση στο 3/θ Δ.Σ. Κοσκινά.
Μπανάσιου Ζωίτσα από διάθεση στο 1/θ Δ.Σ. Ρεντίνας.
Καφεντζής Ηλίας από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Λεονταρίου.
Κόφφα Ζωή από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Λεονταρίου.
Μπαζή Σοφία από διάθεση στο 1/θ Δ.Σ. Ανθηρού.
Βαγγελάκος Ιωάννης από διάθεση στο 4/θ Δ.Σ. Μακρυχωρίου.
Μπολότη Παρασκευή από διάθεση στο 1/θ Δ.Σ. Αργυρίου.
Κουκουσούλα Αριστέα από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Μαγούλας.

ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ ΕΚΠ/ΚΟΙ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ60
Μάνου Χαρίκλεια από διάθεση στο 40ο  1/θ Ν/Γ Καρδίτσας.
Δημητρίου Αικατερίνη από διάθεση στο 2ο  1/θ Ν/Γ Καρδίτσας.
Σαββίδου Κυριακή από διάθεση στο 2ο  1/θ Ν/Γ Καρδίτσας.
Φυσέκα Ελένη από διάθεση στο 4ο  2/θ Ν/Γ Καρδίτσας.
Παπαδήμου Ευαγγελία από διάθεση στο 15ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Καρδίτσας.
Σαμουργιανίδου Αλεξάνδρα από διάθεση στο 9ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Καρδίτσας.
Αργυρίου Μαρία από διάθεση στο 5ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Καρδίτσας.
Τόκα Παναγιώτα από διάθεση στο 7ο  2/θ  Ν/Γ Καρδίτσας.
Κουτσώνα Ευαγγελία από διάθεση στο 8ο  2/θ  Ν/Γ Καρδίτσας.
Τζιαφούλη Ιουλία από διάθεση στο 21ο  2/θ  Ν/Γ Καρδίτσας.
Νούκας Σεραφείμ από διάθεση στο 39ο  1/θ  Ν/Γ Καρδίτσας.
Μόκκα Ελένη από διάθεση στο   2/θ ολοήμερο Ν/Γ Μητρόπολης.
Χατζηδημητρίου Ευαγγελία από διάθεση στο 5ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Καρδίτσας.
Αρχοντή Θωμαή από διάθεση στο 33ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Καρδίτσας.
Κουρετζή Μαρία από διάθεση στο 12ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Καρδίτσας.
Γκαντούνα Βασιλική από διάθεση στο 23ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Καρδίτσας.
Παναγιωτίδου Ουρανία από διάθεση στο 13ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Καρδίτσας.
Νασιοπούλου Ελένη από διάθεση στο 4ο  1/θ  Ν/Γ Μουζακίου .
Κισκίνη Ευγενία από διάθεση στο 1/θ ολοήμερο Ν/Γ Ιτέας.
Τοπαλίδου Στέλλα από διάθεση στο  2/θ  Ν/Γ Μαυροματίου .
Σταύρου Ανθή από διάθεση στο 1ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Μουζακίου .
Παπαγιάννη Ελένη από διάθεση στο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Αγναντερού.
Τσινούλη Θεοδώρα από διάθεση στο 2ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Παλαμά.
Παππή Στυλιανή από διάθεση στο 2ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Σοφάδων.
Μαγαλιού Παρασκευή από διάθεση στο   1/θ  Ν/Γ Μάρκου.
Κολιού Αργυρώ από διάθεση στο 1/θ  Ν/Γ Κυψέλης.
Μηλίτση Ευδοκία από διάθεση στο 5ο  2/θ  Ν/Γ Σοφάδων.
Γκόρου Άρτεμις από διάθεση στο 2ο 2/θ Ν/Γ Μουζακίου.
Μανούκα –Καρακώστα Χρυσούλα από διάθεση στο 2ο 2/θ ολοήμερο Ν/Γ Παλαμά.
Μουλατζίκου Στυλιανή στο 1/θ Ν/Γ ολοήμερο Κυψέλης.
Ψυχογιού Σταυρούλα από 1/θ ολοήμερο Ν/Γ Αγίου Θεοδώρου στο 14ο 2/θ ολοήμερο Ν/Γ Καρδίτσας.
Παπαγιάννη Στέλλα από διάθεση στο 13ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Καρδίτσας.
Καλογεροπούλου Ελένη από διάθεση στο 39ο  1/θ Ν/Γ Καρδίτσας
Βαλκάνη Αικατερίνη από διάθεση στο 22ο  2/θ ολοήμερο Ν/Γ Καρδίτσας

ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ ΕΚΠ/ΚΟΙ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ11
Καραμποτζακίδου Ελένη από διάθεση στο 2ο 12/θ Δ.Σ. Σοφάδων.
Μαρκούτης Αλέξανδρος από διάθεση στο 2ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Σίσκου Θωμαή από διάθεση στο 2ο 6/θ Δ.Σ. Παλαμά.
Γκονέτη Όλγα από διάθεση στο 9ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Λέτσιος Δημήτριος από διάθεση στο 5ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Γεωργίου Μιχαήλ από διάθεση στο 6ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Ξύστρα Παρασκευή από διάθεση στο 1ο 6/θ Δ.Σ. Παλαμά.
Καραγιάννη Ευαγγελία από 14ο 10/θ Δ.Σ. Καρδίτσας στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ  Π.Ε Καρδίτσας για κάλυψη διδακτικών αναγκών.
Τσαρμπόπουλος Κυριάκος από διάθεση στο 3ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Φαντέλα Ελένη από διάθεση στο 14ο 10/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Κουτής Βάιος από διάθεση στο 8ο 11/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.

ΕΚΠ/ΚΟΙ ΠΕ11 ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΥΣΠΕ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΑΙΤΙΑ
Αγγελακοπούλου Έλλη από διάθεση στο 13ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Τζοβάρα Αντωνία από διάθεση στο 5ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.

ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΟΣ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ11 ΣΤΟ ΠΥΣΠΕ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Παπαδάκος Κων/νος από διάθεση στο 2ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.

ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΩΡΑΡΙΟΥ ΠΕ11
Βλάχος  Όμηρος στο 4/θ  Δ.Σ. Κρύας Βρύσης και για συμπλήρωση ωραρίου στο 6/θ Δ.Σ. Μητρόπολης .
Πρεβέντης Αθανάσιος  στο 4/θ Δ.Σ. Αγίας Τριάδας και για συμπλήρωση ωραρίου στο 6/θ Δ.Σ. Μαγούλας.
Θώδη Βασιλική στο 6/θ Δ.Σ. Ματαράγκας και για συμπλήρωση ωραρίου στο 4/θ Δ.Σ. Μακρυχωρίου.
Ζαγκαβιέρου Αντωνία στο 6/θ Δ.Σ. Αγίου Θεοδώρου και για συμπλήρωση ωραρίου στο Δ.Σ. Καρποχωρίου.

ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ ΕΚΠ/ΚΟΙ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ06
Παπαργυρίου Βασιλική από διάθεση στα ολοήμερα τμήματα των 1ου , 12ου, 10ου και 5ου Δ.Σ. Καρδίτσας.
Θεοχάρη Ειρήνη από διάθεση στο 9ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Καρφή Ουρανία από διάθεση στο 2ο 6/θ Δ.Σ. Μουζακίου.
Παπαδημητρίου Χρυσάνθη από διάθεση στο 5ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Πάνου Ελένη από διάθεση στο 2ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Κοντού Ευαγγελία από διάθεση στο 6ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Λειβαδίτου Ιωάννα από διάθεση στο 1ο 6/θ Δ.Σ. Παλαμά.
Αντωνοπούλου Ουρανία από διάθεση στο 7ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.

ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΠΕ 06
Μπλάτσιου Νίκη στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ για κάλυψη διδακτικών αναγκών.
Τσίπρα Αποστολία από 6/θ Δ. Σ. Καρποχωρίου στο 3ο 12/θ Δ. Σ. Καρδίτσας.
Σπύρου Αναστασία στο 6/θ Δ.Σ. Αγίου Θεοδώρου και για συμπλήρωση ωραρίου  στο 5ο 12/θ Δ.Σ./ Καρδίτσας.
Μάνου Ευαγγελία από  6/θ Δ.Σ. Αγναντερού στο 3ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Φιλίππου Ανδρέας στο 4/θ Δ.Σ. Μακρυχωρίου και για συμπλήρωση ωραρίου στο 6/θ Δ.Σ. Καρδιτσομάγουλας.
Σαργιώτη Αμαλία από 6/θ Δ.Σ. Αρτεσιανού στο 13ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Δάμπλια Γεωργία από 4/θ Δ.Σ. Βλοχού στο 6/θ Δ.Σ. Ιτέας.
Κρανιώτη Βασιλική από 6/θ Δ.Σ. Ανάβρας στο 13ο 12/θ Δ.Σ. Καρδίτσας.
Σουλιώτη Εριφύλη στο 4/θ Δ.Σ. Φύλλου και για συμπλήρωση ωραρίου στο 4/θ Δ.Σ. Βλοχού.

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΠΕ06 ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΥΣΠΕ ΣΤΟ ΠΥΣΠΕ  ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Καζάνα Αθηνά από διάθεση στα 6/θ Δ.Σ. Μαγούλας και Αγναντερού.
Κυριοπούλου Αναστασία από διάθεση στο 2ο 12/θ Δ.Σ. Σοφάδων.

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ  ΠΕ06 ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΥΣΔΕ ΣΤΟ ΠΥΣΠΕ  ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Κοντοδίνα -Ντόβα Καλλιόπη από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Καλλιφωνίου .
Ρουβολή Δήμητρα από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Αρτεσιανού και για συμπλήρωση ωραρίου στα ολοήμερα τμήματα του 4ου και 14ου Δ.Σ. Καρδίτσας.
Κατσίκα Ιουλία από διάθεση στο 4ο 12/θ Δ.Σ. Σοφάδων.
Αντωνίου Μάριος από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Ανάβρας.
Πούλιου Γεωργία από διάθεση στο 6/θ Δ.Σ. Καρποχωρίου.
Κατσέα Παναγιώτα από διάθεση στο 1ο 6/θ Δ. Σ. Σοφάδων και συμπλήρωση ωραρίου στο 6/θ Δ.Σ. Ματαράγκας.
Ντότα Μαρία από διάθεση στο 4/θ Δ.Σ. Αγίας Τριάδας.
Χολέβα Σταματία από διάθεση στο 6/θ Δ. Σ. Λεονταρίου.

Μετά τις παραπάνω τοποθετήσεις παραμένουν τα  λειτουργικά κενά στα παρακάτω Νηπιαγωγεία και καλούνται οι εκπ/κοί κλάδου Π.Ε.60 που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας να υποβάλλουν δήλωση προτίμησης για την κάλυψή τους από Δευτέρα 10-09-2012 έως Τρίτη 11-09-2012.

1/θ Ν/Γ Δρακότρυπας :1 κενό
1/θ Ν/Γ Ανθηρού :1 κενό
1/θ Ν/Γ Ρεντίνας :1 κενό

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Ζώδια Προβλέψεις

Απόψεις

Not id article

Σαν Σήμερα

Ανατ.: 08.40
Δύση: 17.58
Πανσέληνος
1868
Μεγάλη καταστροφή του Σώματος Μανιατών υπό τον Δημ. Πετροπουλάκη στις Βρύσες Χανίων από τον τουρκικό στρατό
1940
Ο Ελληνικός Στρατός απελευθερώνει το Αργυρόκαστρο.
1943
Γερμανοί κατακτητές εισέρχονται στην Μονή του Μεγάλου Σπηλαίου και φονεύουν 13 υπερήλικες μοναχούς, 3 υπηρέτες, ένα προστατευόμενο ορφανό ηλικίας 7 ετών και 5 προσκυνητές.
1944
Το Σύνταγμα Χωροφυλακής Μακρυγιάννη ανθίσταται ηρωικώς και αποκρούει σφοδρή επίθεση των κομμουνιστών ανταρτών.

Πρωτοσέλιδα

Ανέκδοτο

Οι ναυαγοί 

«Τέσσερις ναυαγοί ηλικίας 20, 40, 50 και 70 ετών βρίσκονται σε ένα νησί και σε απόσταση αναπνοής σε ένα άλλο νησί βρίσκονται ισάριθμα πανέμορφα μοντέλα.
Ο 20άρης λέει: -Γρήγορα να κολυμπήσουμε να πάμε απέναντι στα κορίτσια!
Ο 40άρης του απαντά: -Καλά μην βιάζεσαι και τόσο.
Ο 50άρης προτείνει: -Εγώ λέω να κατασκευάσουμε μία σχεδία
O 70άρης: – Για σταθείτε ρε παιδιά. Γιατί να τα κάνουμε όλα αυτά; Αφού κι από εδώ βλέπουμε!!!»