Σε εξέλιξη βρίσκονται από την Περιφέρεια Θεσσαλίας οι διερευνητικές εργασίες για την ανόρυξη γεώτρησης στην Βλαχάβα του Δήμου Μετεώρων προκειμένου να δοθεί λύση στο υδρευτικό πρόβλημα του οικισμού. Ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Τρικάλων Χρήστος Μιχαλάκης μαζί με τον Πρόεδρο της Τοπικής Κοινότητας Γιώργο Ντιναπόγια βρέθηκαν σήμερα στο σημείο όπου πραγματοποιείται η δοκιμαστική γεώτρηση.
«Είμαστε ένα με τις τοπικές κοινωνίες. Σε συνεργασία με τον Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Τρικάλων Χρήστο Μιχαλάκη, τους Περιφερειακούς Συμβούλους και τις τεχνικές μας υπηρεσίες δίνουμε λύση στο πρόβλημα ύδρευσης της Βλαχάβας. Στεκόμαστε με σεβασμό και ενδιαφέρον στις ανάγκες των κατοίκων της υπαίθρου με έργα που δίνουν λύσεις σε χρόνια προβλήματα» δηλώνει ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Κώστας Αγοραστός.
|
![]() |
||||||||||||
![]() |
![]() |
Η μύγα!
Δυο ψεύτες κάνουν διαγωνισμό στο ποιος θα πει το μεγαλύτερο ψέμα. Λέει ο πρώτος δείχνοντας το καμπαναριό: - "Βλέπεις μια μύγα πάνω στην καμπάνα;" Κι ο δεύτερος: - "Εγώ δε βλέπω τη μύγα αλλά ακούω τα βήματα της!!" |
|
Ο χρήστης των σελίδων και των υπηρεσιών του Δικτυακού μας τόπου οφείλει να διαβάσει προσεκτικά τους όρους χρήσης και τις προϋποθέσεις παροχής υπηρεσιών που ακολουθούν πριν από την επίσκεψη ή τη χρήση των σελίδων και των υπηρεσιών
Περισσότερα